LAZUROWE WYBRZEŻE TERMIN: 28.04-05.05.2024

LAZUROWE WYBRZEŻE

28.04.2024 Wyjazd z Polski ( Nysa Głuchołazy Prudnik Głogówek Kędzierzyn-Koźle )

29.04.2024 – Przyjazd do Laigueglia, Włochy, obiadokolacja i wypoczynek w Hotelu ( Hotel Bristol ) .

30.04.2024 – Wyjazd do Księstwa Monaco. Jest to drugie (pod względem powierzchni) po Watykanie z najmniejszych państw świata. Stare Miasto w Księstwie Monako położone jest niezwykle malowniczo, na wzgórzu otoczonym z trzech stron wodami Morza Śródziemnego. To tu stoi pałac rodu Grimaldich, w którym żyła sławna Grace Kelly, a dziś mieszka książę Albert II z rodziną. Spacerując uliczkami w pobliżu pałacu książęcego odnajdziemy katedrę św. Mikołaja, która jest miejscem pochówku rodu Grimaldich. Alejkami pośród egzotycznej roślinności dotrzemy do Oceanarium, w którym możemy pogłaskać małego rekina. Idąc wybrzeżem z portem jachtowym możemy podziwiać okazałe jachty należące do najbogatszych ludzi na świecie. Na koniec dotrzemy do świata bogaczy. To w Monte Carlo, dzielnicy Księstwa Monako, stoi najsłynniejsze kasyno świata, przed którym parkują wyłącznie najdroższe samochody, produkty w sklepowych witrynach nie mają metek z cenami, a na przydrożnych drzewach rosną mandarynki. Czas wolny. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja, nocleg.

01.05.2024 – Po śniadaniu pojedziemy do San Remo. Proponujemy krótki spacer po letnim kurorcie wypoczynkowy leżącym blisko francuskiej granicy, słynnym z Festiwalu Piosenki Włoskiej, na którym w 1967 r. wystąpiła Anna German. Następnie odwiedzimy Niceę – „stolicę Lazurowego Wybrzeża”. Tutejsze Stare Miasto pełne jest zabytkowych kamienic, kościołów i placów, a spacer wąskimi i zacienionymi uliczkami pozwala niemalże przenieść się w czasie i poczuć ducha Starej Nicei. Największą atrakcją miasta jest zapewniająca widok na lazurowe morze i palmy Promenada Anglików. Kolejnym punktem będzie Cannes – niegdyś rybacka wioska dziś jest światową stolicą filmu. Tu obowiązkowo należy zobaczyć Pałac Festiwalowy i słynną Aleję Gwiazd z odciskami dłoni sławnych ludzi. Wzdłuż plaży biegnie Bulwar La Croisette, przy którym nie brakuje maleńkich kawiarenek. Czas wolny.

Przejazd do hotelu, ciepła kolacja, nocleg.

02.05.2024 – Po śniadaniu przeniesiemy się do Cannes, perły Lazurowego Wybrzeża. To luksusowe kurortowe miasto zachwyca pięknymi piaszczystymi plażami, ekskluzywnymi restauracjami i hotelami. Spacery wzdłuż palmowego bulwaru La Croisette, który otacza złociste plaże, zapewniając relaksujący widok na Morze Śródziemne. Następnie wyruszymy w kierunku Saint Tropez, słynnego kurortu, który stał się legendą dzięki filmom z Louisem de Funèsem. Spacer po urokliwym miasteczku i porcie to idealny sposób na poznanie niepowtarzalnego uroku tego miejsca. Dla chętnych: fascynujące Muzeum Żandarmerii i Kinematografii. Wejście na wzgórze przy Cytadeli, skąd rozciąga się zachwycający widok na Zatokę Miliarderów. Wieczorem powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

03.05.2024 – Śniadanie.Czas wolny na plażowanie. Wieczorem piesza wędrówka do Diano Marina

( spacer po mieście ). Powrót do Hotelu, kolacja i nocleg.

04.05.2024 – Śniadanie i wyjazd z Hotelu.

05.05.2024 – Powrót do Polski.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem na całej trasie
  • 5 x nocleg ( pokoje 2-osobowe) 5 x śniadanie 5 x kolacja
  • opiekę pilota wycieczek
  • licencjonowani przewodnicy
  • ubezpieczenie NNW I KL

Odkryj więcej