15-18.08.2024 Czterodniowa wycieczka do Podlaskiego Raju

Wycieczka PODLASIE

Zapraszamy Państwa na niezapomnianą podróż śladami historii, kultury i cudów Podlasia!

Wyobraź sobie dzień pełen odkryć i wspaniałych widoków podczas naszej wyjątkowej wycieczki! Zaczniemy od Tykocina, gdzie zobaczysz majestatyczny, barokowy Kościół Trójcy Świętej, wybudowany dzięki Janowi Klemensowi Branickiemu. Zachwyci Cię również Wielka Synagoga, słynąca ze swoich niezwykłych zdobień. Następnie przeniesiemy się do czasów króla Zygmunta Augusta, zwiedzając imponujący zamek nad brzegiem Narwi. To miejsce, pełne historii, z pewnością zapadnie Ci w pamięć. W Białymstoku czeka na nas kolejna perełka – Zespół pałacowo-parkowy Branickich, najcenniejszy zabytek miasta, który oczaruje Cię swoją elegancją i historią. A na koniec dnia, po pełnym wrażeń zwiedzaniu, zrelaksujesz się w komfortowym miejscu zakwaterowania, delektując się obiadokolacją i przygotowując na spokojny nocleg. To będzie niezapomniana podróż w serce historii i kultury – nie możesz tego przegapić!

Drugiego dnia zaprosimy na niezwykłą wycieczkę nad malownicze jezioro Wigry, gdzie odkryjemy tajemnice historii i przyrody w Muzeum Wigier. Poznaj fascynującą podróż od czasów lodowca aż po dno jeziora wigierskiego. Nasza wyprawa poprowadzi nas również do klasztoru pokamedulskiego, gdzie zanurzymy się w świat tradycji i zwyczajów ojców kamedułów. W okolicy klasztoru znajdziesz restauracje oferujące regionalne potrawy, które będziesz mógł skosztować na własny koszt. Podczas powrotu przez Suchowolę, w miarę możliwości odwiedzimy Izbę pamięci Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, by uczcić pamięć tego wyjątkowego człowieka. Nie przegap tej wyjątkowej okazji na podróż pełną historii, duchowości i naturalnego piękna!

Na trasie wycieczki w trzecim dniu będzie niezwykła Sokółka, miejsce wystąpienia cudu eucharystycznego.

W 2008 roku w Sokółce, hostia przemieniła się w substancję przypominającą ludzkie mięśnie sercowe, co Kościół katolicki uznał za cud eucharystyczny. Do dziś można ją zobaczyć.

Dalej w Supraślu zobaczymy wzniosłe Monastyrium Zwiastowania NMP i Muzeum Ikon w Pałacu Archimandrytów przeniosą Cię w świat prawosławnej sztuki i ducha. Niezwykły Szlak Tatarski zabierze Cię w podróż przez malownicze miejscowości, gdzie architektura i tradycje muzułmańskie łączą się w harmonijną mozaikę kulturową. Bahoniki i ich urokliwy meczet to tylko wstęp do fascynującego świata wielokulturowego dziedzictwa Podlasia!

Odkryj z nami uroki Hajnówki, stolicy Puszczy Białowieskiej, gdzie zachwyca dwupoziomowa cerkiew – sobór św. Trójcy, będąca unikatem architektonicznym. Następnie przeniesiemy się do serca puszczy, do Białowieży, gdzie czeka na nas najstarszy pierwotny las nizinny w Europie, pełen naturalnych cudów i tajemnic. Podziwiaj wyjątkowe zabytki i osobliwości przyrodnicze, takie jak cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z niezwykłym ceramicznym ikonostasem czy historyczny carski dworzec kolejowy Białowieża Towarowa, dziś przekształcony w restaurację. Odkryj tajniki przyrody w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym Białowieskiego Parku Narodowego. Ta wyprawa to nie tylko podróż przez piękne krajobrazy, ale też wnikliwe spojrzenie w bogatą historię i kulturę regionu. Nie przegap tej niezapomnianej przygody w sercu jednego z najbardziej zadziwiających naturalnych skarbów Polski!

Plan wycieczki

I DZIEŃ: 15.08.2024

Wyjazd:

  • godz. 04:00 Nysa – Stacja BP, ul. Jagiellońska
  • godz. 04:30 Głuchołazy- PKS
  • godz. 05:00 Prudnik- PKS
  • godz. 05:30 Głogówek-PKS
  • godz. 06:10 Koźle- PKS

Przejazd w stronę Białegostoku.

Tykocin – barokowy Kościół p.w. Trójcy Świętej wybudowany dzięki Janowi Klemensowi Branickiemu, piękna Wielka Synagoga pełna niespotykanych zdobień.

Zwiedzimy imponujący zamek króla Zygmunta Augusta nad brzegiem Narwi
Przyjazd do BIAŁEGOSTOKU gdzie obejrzymy wewnątrz Zespół pałacowo – parkowy Branickich, najcenniejszy zabytek Białegostoku

Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

II DZIEŃ: 16.08.2024

Śniadanie.

Wyjazd po śniadaniu nad jezioro Wigry, zwiedzanie Muzeum Wigier będzie to dla nas wycieczka w czasie i przestrzeni od lodowca po dno jeziora wigierskiego. Następnie zwiedzimy pokamedulski Klasztor gdzie udamy się, na wyprawę w świat tradycji i zwyczajów ojców kamedułów , w okolicy klasztoru znajdują się restauracje, regionalnych potraw można skosztować we własnym zakresie. Powrót przez Suchowolę, w miarę możliwości odwiedzimy Izbę pamięci Bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

III DZIEŃ: 17.08.2024

Śniadanie.

Przejazd do Sokółki zwiedzanie kościoła św. Antoniego miejsce cudu Eucharytycznego. Przejazd do Supraśli. zabytki miasta: Monastyr Męski Zwiastowania NMP, Muzeum Ikon w Pałacu Archimandrytów. Następnie udamy się na SZLAK TATARSKI gdzie zobaczymy szereg miejscowości podlaskich związanych historycznie i architektonicznie z kulturą tatarską i religią muzułmańską. Bahoniki – najwieksza atrakcją jest Meczet .

Kruszyniany wieś tatarska położona wśród Pagórków Nadświsłockich, drewniany meczet.

Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

IV DZIEŃ: 18.08.2024

Śniadanie i wykwaterowanie.

Przejazd do Hajnówki – stolica Puszczy Białowieskiej, gdzie osobliwą budową jest dwupoziomowa cerkiew – sobór św. Trójcy. Następnie udamy się do Białowieży. Puszcza Białowieska to najstarszy pierwotny las nizinny, jedyny na naszym kontynencie. Zwiedzanie najciekawszych zabytków oraz osobliwości przyrodniczych: cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z ceramicznym ikonostasem, carski dworzec kolejowy Białowieża Towarowa – obecnie restauracja, Muzeum Przyrodniczo – Leśne Białowieskiego Parku Narodowego

Cena wycieczki do Podlaskiego Raju zawiera:

  • Transport autokarem na całej trasie
  • Opiekę pilota
  • Usługę przewodników
  • Ubezpieczenie NNW
  • 3 x nocleg, 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja

Cena nie zwiera biletów wstępu:

  • Tykocin – barokowy Kościół – bilet normalny – 20 zł/os. – bilet ulgowy – 15 zł/os.
  • Zamek króla Zygmunta Augusta – bilet normalny – 19 zł/os. – bilet ulgowy – 17 zł/os. – dzieci do lat 6 – bezpłatnie
  • Zespół pałacowo – parkowy Branickich, najcenniejszy zabytek Białegostoku – bilet normalny- 20 zł/os.
  • Muzeum Wigier – bilet normalny – 16/os. – bilet ulgowy – 8 zł/os.
  • Pokamedulski Klasztor – bilet normalny – 18 zł/os. – bilet ulgowy – 10 zł/os.
  • Bahoniki/ Kruszyniany Meczet- ok 12 zł/os.
  • Muzeum Przyrodniczo – Leśne Białowieskiego Parku Narodowego – ok. 20 zł/os.

Odkryj więcej